Certyfikat Przedsiębiorcza Szkoła - przedsiębiorczy Uczeń.
Akcja Psiaczki.
Klasa 4 d naszej szkoły wraz ze swoją wychowawczynią w ramach wolontariatu klasowego zorganizowała zbiórkę karmy dla psów przebywających w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt.
Przeprowadzili zbiórkę, a potem wspólnie z rodzicami i wychowawczynią zawieźli zebrane rzeczy do schroniska.
Boże Narodzenie 2022 – stroiki dla Seniorów z DPS w Borzygniewie.
W tym roku Szkolne Koło Wolontariatu zainicjowało akcję przygotowania świątecznych stroików dla naszych zaprzyjaźnionych Seniorów mieszkających w DPS w Borzygniewie.
Akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem oraz zaangażowaniem społeczności szkolnej.
Uczniowie wraz ze swoimi najbliższymi przygotowali ponad 100 pięknych stroików, które wolontariusze naszej szkoły zawieźli do Borzygniewa w przedświąteczny poniedziałek.
„Już wiem, kim zostanę! ‘
W ramach zajęć doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych naszej szkoły biorą raz w miesiącu udział w cyklu spotkań z nauczycielami akademickimi pt. Już wiem, kim zostanę! Spotkania odbywają się w Szkole Sióstr Urszulanek Kurii Rzymskiej we Wrocławiu.
„ Celem spotkań młodych ludzi z naukowcami jest umożliwienie im rozeznania się
w przebogatym świecie nauki oraz specyfice wybranych jej dziedzin. Serię spotkań zainaugurował w październiku prof. dr hab. Jan Miodek (spotkanie językoznawcze), a 14 grudnia nasze liceum odwiedził prof. dr hab. Robert Wieczorek, prorektor Uniwersytetu Wrocławskiego, wykładowca na Wydziale Chemii. Profesor wygłosił bardzo ciekawy wykład pt. „Cegiełki życia”, po czym prowadzące, Anastazja Olech i Ewa Stankiewicz, oddały głos uczniom, którzy zasypali szanownego Gościa pytaniami odnośnie do chemii i dziedzin pokrewnych. Ta część spotkania, zresztą po raz drugi, dowiodła ciekawości świata wśród młodych ludzi, którzy potrafili zadziwić nauczycieli akademickich błyskotliwością.
Kolejne spotkanie z cyklu będzie miało miejsce 26 stycznia o godz. 11:00, a nauczycielem akademickim, z którym się spotkamy, będzie prof. dr hab. Robert Kołodziej z Wydziału Historii Uwr. Organizatorami cyklu są p. Piotr Skowroński i p. p. Piotr Sołodyna, a koordynatorem merytorycznym p. prof. dr hab. Agata Wnukiewicz-Kozłowska. W spotkaniach uczestniczą specjalnie zaproszeni uczniowie wybranych szkół podstawowych Wrocławia i okolic.”[1]
Oprócz tego obywają się standardowe zajęcia w szkole, do której również zapraszamy Gości. Są to najczęściej rodzice naszych uczniów, którzy chcą podzielić się z młodymi ludźmi swoimi doświadczeniami zawodowymi i na rynku pracy. Podczas Tygodnia Przedsiębiorczości uczniowie klas 6-8 wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat „Sprzedaż internetowa – nowe szanse, nowe zagrożenia”.
Doradca zawodowy
Edyta Jęchorek
„Recyclingowa moda na wybiegu”
W dniach 14-18 listopada 2022 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszej szkole odbyła się V edycja akcji „Krok w przedsiębiorczość...” promująca znaczenie kreatywności oraz przedsiębiorczości w życiu człowieka.
Celem podejmowanych działań było przede wszystkim:
- rozwijanie przedsiębiorczości i kreatywności,
- zdobywanie wiedzy z zakresu funkcjonowania gospodarki narodowej oraz szeroko rozumianej ekonomii,
- poznawanie swoich kompetencji społecznych,
- zrozumienie wpływu kompetencji społecznych na dalsze decyzje edukacyjno-zawodowe.
W ramach tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości we wtorek 15.11.2022 r. odbył się finał konkursu „Papierowa moda na wybiegu”, gdzie zaprosiliśmy uczniów do zaprezentowania przygotowanych przez siebie wcześniej strojów. Rewia mody ”na czerwonym dywanie” odbyła się w holu głównego naszej szkoły podczas długiej przerwy.
Załącznik | Rozmiar |
---|---|
certyfikat.pdf | 284.19 KB |