Edvard Munch krzyknąłby z zachwytu.
Nowa rzeczywistość w której przyszło nam żyć, z jednej strony zamknęła nam drzwi, ale paradoksalnie dała możliwości poznania czegoś nowego oraz spojrzenia na otaczający nas świat z zupełnie innej perspektywy.
Ponad 30 uczniów naszej szkoły z klas I-VIII, podczas nauki zdalnej, postanowiło wziąć udział w stworzeniu szkolnej galerii sztuki współczesnej.
Wzorując się na dziełach znanych mistrzów stworzyli własne interpretacje cenionych obrazów oraz rzeźb.
Zabawa wymagała uruchomienia wyobraźni, pobudzenia kreatywności oraz pomysłowości. Uczniowie wykorzystując przedmioty codziennego użytku, nadali im nowe funkcje oraz całkowicie zmienili dotychczasowe przeznaczenie.
Rzeczy niepozorne, często już niepotrzebne lub zapomniane nabrały nowego blasku i wielokrotnie stały się głównym elementem całej pracy. Wszystkie wykonane prace zasługują na uznanie.
Każda praca jest na swój sposób wybitna i niepowtarzalna w swojej wizji, co pokazuje, jak wszyscy różnimy się w odbiorze świata, co sprawia że staje się on wyjątkowy.
Dzieci aby wykonać zadanie, musiały, odbyć wirtualną podróż po najsłynniejszych muzeach na świecie, wybrać odpowiednie dzieło sztuki, a także zapoznać się z jego historią i życiem jego twórcy.
Młodzi artyści zobligowani byli do tego, aby znaleźć właściwą przestrzeń w domu, odpowiednio ją zaaranżować oraz zorganizować potrzebne rekwizyty.
To wszystko wymagało chęci, dużej mobilizacji, samozaparcia oraz poświęcenia ze strony często znużonego obecną sytuacją ucznia.
Jednak, co trzeba podkreślić, nowe doświadczenia, świetna zabawa oraz wiedza pozyskana w tak przyjemny sposób stała się bezcenna.
Dziękujemy wszystkim, którym spodobał się nasz pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu w tak twórczy sposób.
Organizatorzy: Magdalena Pawlak i Renata Błahuta